בדיקת רכוש משותף

לבדוק את הבניין- כי בטיחות היא מעל הכל !

בדיקת הליקויים של הבניין חשובה ויעילה לא פחות מבדיקת הדירה הפרטית שלכם.

בדיקת רכוש משותף שתתבצע בצורה היקפית וכוללת על ידי הצוות המקצועי שלנו, תאתר ליקויים שונים הנמצאים בבניין המגורים בחלקים המשותפים. כגון חדר המדרגות, ארונות החשמל, דלתות הכניסה, מערכת האינטרקום, הלובי בין הדירות, מקלטים, גגות וקירות חיצוניים. בדיקה זו הינה בדיקה מומלצת כיוון שלדיירים אין את הכלים ואת העין המקצועית בכדי לאתר ולמצוא את כל הליקויים בבניין. בנוסף לחלקיו השונים של הבניין יש לבדוק גם מערכות כיבוי המשותפות לכל הדיירים, ומערכות המים והחשמל. הצוות שלנו יבצע יכללו בתוכן סוג נוסף של בדיקת מערכות חירום, גלאי עשן הפזורים במבנה, מיני הכפתורים הקבועים בלוחות החשמל, מערכות ביוב ניקוז וצנרת, וכן מערכת האוורור.

בדיקת רכוש משותף של הצוות המקצועי של המכון הישראלי בדק בית יעבוד על פי התקנים הדרושים של מכון התקנים הישראלי, ועל פי תקנון הבנייה.

בדיקת הבניין מומלצת וחשובה כיוון שדיירי הבית עלולים להימצא במצב של סכנת חיים. אםבבדיקה יואתר כי גלאי העשן אינם מתפקדים, במקרה של שריפה או בריחת גז מאחת הקומות ימצאו הדיירים בסיכון. תפקידם של דיירי הבית או הבניין הוא לשמור על מצבו של הבניין ותקינותו כביום סיום בנייתו. לעיתים יעלו חילוקי דעות בנוגע להזמנת בדיקת רכוש משותף ואי הסכמה לגבי מהי החריגה ממחויבותם של הדיירים.

בדיקת הבניין שונה מבדיקת בית פרטי כיוון שבבניין מגורים יימצאו חלקים רבים יותר המשותפים למספר אנשים והאחראיות המוטלת עליהם מחולקת בין כל הדיירים בשונה מבית פרטי בו נבחנים חלקים פשוטים יותר כמו גבולות החצרות ונושא החנייה.

בדיקת רכוש משותף נועדה כדי למנוע סכנות, ולדאוג לכך שהבניין יישאר בשלמותו וכך גם יישמר ערכו של מבנה המגורים. הבדיקה מתבצעת באופן מדויק ומפורט בזיהוי ליקויים בבניין.