בדיקת רטיבות

למה חשוב לעשות בדיקת רטיבות

בדיקת רטיבות היא איתור מיקומה המדויק של הנזילה בתוך בית על ידי מצלמה תרמית אינפרה אדומה שבאמצעותה ניתן לאתר באופן מדויק ומיידי את מקור הנזילה. הבדיקה היא אמצעי אולטימטיבי לאיתור סוגי בעיות רטיבות, הבדיקה מאפשרת בעזרת המצלמה לגלות את מיקומו המדויק של מקור המים ודרך הצילום יוכל המומחה לערוך בדיקה מקיפה של הבעיה ולהציע לה פתרונות. הבדיקה עורכת כשעתיים וחצי ובעקבותיה מקבלים תמונה כוללת ומדויקת של מצב הרטיבות בבית.

רצוי וכדאי לערוך בדיקת רטיבות לפני רכישת דירה, בעיקר אם הדירה ישנה וסובלת מבעיות של צנרת ישנה רקובה ובעייתית, או איטום ובידוד לקוי של מעטפת הבניין. אולם גם בדירה חדשה יש לערוך בדיקה כיוון שלעיתים קבלנים מוזילים את עלות הבניה על ידי שימוש בחומרים זולים בלתי עמידים, שיוצרים עם הזמן בעיות כגון דליפות בצנרת, חדירה של מים במקומות לא אטומים כראוי וכן הלאה.
הבדיקה מתבצעת בידי מומחה אשר מאתר את מיקומה המדויק של הנזילה, ויציע טיפול מתאים לפתרונות הבעיה.

נזקי הרטיבות יכולים להיות רבים, כמו בלאי חומרים שיכולים לגרום לסדקים בקירות, לכתמים של רטיבות, לקירות מתקלפים, למקומות עבשים, לחלודה ברכיבים עשויים מתכת, כמו גם לנזקים של ממש בתכולה של הבית הסובל מרטיבות מתמשכת, ואף פגיעה בבריאות, ריח לא נעים כתוצאה ממים עומדים ועוד. בדיקת רטיבות יכולה למנוע את כל אלה ואיתורה המדויק של הנזילה מונעת תיקונים רבים וחוזרים על עצמם שעלותם גבוהה, וכך מונעים את המשך המצב הקיים ואף התפשטות הנזק שעלות תיקונו רק הולך ותופח עם הזמן.

רטיבות בבית יכולה להיווצר מסיבות שונות כמו חדירה של מי גשם אל תוך הבית, דרך חלונות, דלתות, גג או מעטפת הבית שסובלים מאטימה לקויה, כמו גם נזילה של מים כתוצאה של פיצוץ בצנרת או הצטברות של מים בצינורות רקובים בביתנו או בבית השכנים. גם מים מתחת למרצפות שאין להם מוצא, ניקוז מים בלתי תקין, או מים שעוברים ממקומות אשר סובלים מרטיבות לחלקים אחרים של הבית, איטום לא תקין ולא מקצועי היוצר עובש וריכוז של מים במקומות קרירים. אלה וכן סיבות אחרות יוצרים תופעה של רטיבות בבית.

בדיקת רטיבות נעשית על ידי מהנדס מומחה של בדק בית אשר מאתר באמצעות מצלמה את הסיבה לרטיבות במהירות ובאופן מדויק וכך יוכל לאחר הבדיקה לנתח לעומק את הבעיה, וזאת ללא צורך בפגיעה סביבתית של הבית, כמו הוצאת מרצפות, אריחים או שבירה כלשהי של הקיים.