בדיקת גז ראדון

בדיקת גז ראדון -מי צריך ?

גז הראדון הינו גז ללא טעם ריח וצבע. מקורו בחומרים הנמצאים באדמה וביכולתו לחדור מבעד לבטון ורצפות קרמיקה. הגז מהווה סיכון בריאותי והוא ממוקם כגורם השני למחלת סרטן הריאות. לכןמומלץ לבצע בדיקה על ידי המומחים שלנו בעלי הניסיון, המאושרים על ידי המשרד לאיכות הסביבה.
בדיקת גז ראדון של צוות המומחים תבוצע על ידי כלים ומכשור מתקדם שיאתר את רמת הגז במקום הנבדק.

כיוון שגז הראדון מסוגל לחדור למבנים דרך הרצפה הסדקים יש להזמין בדיקת גז ראדון שתוודא כי סכנת חדירת הגז לחדר וריכוזו יירשמו ועל ידי טיפול נכון יופחתו או ייעלמו.
בדיקת גז ראדון מתחלקת לשני סוגים. הראשונה היא בדיקת קצרת טווח- בדיקה זו תמשך כ3 ועד 7 ימים. הבדיקה השנייה הינה בדיקת ארוכת טווח- שיכולה להמשך כ90 ימים ועד 180 ימים בסך הכל.

בדיקת גז ראדון קצרת טווח או ארוכת טווח תוחלט על פי המצב הקיים במיקום הנכס. בדיקת גז ראדון יכולה להתבצע בבתים פרטיים וגם בבתי עסק. אורך בדיקת גז ראדון חשובה כיוון ויכולות להיווצר תנודות של הגז הנגרמות בעקבות פתיחת חלון לדוגמא, וככל שהזמן ארוך יותר התוצאות יהיו מדויקות ואמינות יותר. זו בדיקה מומלצת בכדי למנוע את הסכנה הבריאותית כיוון והסיכויים לחדירת הגז בכל מבנה גבוהים. כמו כן בדיקת גז ראדון מומלצת גם במרתפים ובחדרים הקרובים יותר לאדמה.

חשיבות בדיקת גז ראדון גבוהה, כיוון שאין ביכולתנו להריח או לזהות את הגז על פי צבעו או טעמו, ובכך לדעת את ריכוזו .
לאחר שתבוצע הבדיקה צוות המומחים המנוסה יציע פתרונות שונים לטיפול. כמו לדוגמא דילול גז הראדון במבנה למניעה של סכנה, ובנוסף מערכת למניעה של חדירת גז ראדון בעתיד.