ביקורת ליקויי בנכס

מהי בדיקת ליקויי בנייה במבנה

ביקורת ליקויים בנכס פירושה בדיקה מקיפה לכל אורכה ורוחבה של הדירה המוצעת לכם.

עוד לפני המחיר שאולי מצא חן בעיניכם והעיצוב העדכני, ובמיוחד אם מדובר בדירת יד שנייה, ביקורת ליקויים בנכס הינה פעולה כדאית ומומלצת שתהפוך את קניית הדירה לנכונה בשבילכם.
הבחירה לבצע ביקורת ליקויים בנכס בו אתם מעוניינים תהיה יעילה ותחסוך הוצאות כספיות עתידיות שכדאי להימנע מהן.

ביקורת ליקויים בנכס שהתעניינתם לרכוש מומלץ לבצע על ידי חברת בדק בית המצוידת בצוות מומחים ובמיכשור טכנולוגי אשר יוכל לאבחן את הליקויים שאינם נראים בדרך כלל לעינינו, ואלה הם נקודות שרק צוות מומחה מחברת בדק הבית(לדוגמאת המכון הישראלי בדק בית)הינו זה שיבצע ביקורת ליקויים בנכס, והוא זה שיוכל לוודא כי הנכס אכן ראוי למגורים ולא נושא בחובו סכנת חיים.
ביקורת ליקויים בנכס לא צורכת טרחה רבה וכל הנדרש הוא להזמין את המהנדס מחברת בדק הבית שיוודא על ידי מכשירים מכויילים אשר מיועדים ומתוכנתים לביצוע ביקורת ליקויים בנכס המדובר. קניית דירה ללא ביקורת ליקויים בנכס עלולה להביא לנזקים שבמשך הזמן ילכו ויגדלו, ללא ידיעתכם ואף יהפכו לבלתי הפיכים, מכיוון שלא נעשתה ביקורת ליקויים בנכס לפני שהתשלום והחוזה נסגרו .

ביקורת ליקויים בנכס יכולה להעלות בחכתה שני סוגי ליקויים חמורים:

הסוג הראשון הוא ליקויים אסתטיים בהם נבחין מיד כשיתגלו. אך המומחים שיבצעו ביקורת ליקויים בנכס יזהו את הבעיה שמקורה יכול להיות בצנרת לדוגמא, עוד לפני הופעת הכתמים העבשים על הקיר.
הסוג השני של ליקויים שעלולים להתגלות בביצוע ביקורת ליקויים בנכס הינם ליקויים המעידים על סכנות בטיחות שצוות המומחים יאמוד על פי קריטריונים ידועים של בטחון בבית. ביקורת ליקויים בנכס ימצא ליקויים כמו גובה הסורגים, מעקה בטיחותי בגרם המדרגות, ובניית חדר ממ"ד בצורה הראויה.

כשמדובר בדירה חדשה צוות בדק הבית שיבצע ביקורת ליקויים בנכס יבחן את הדירה המוצעת אל מול תכנית הקבלן בה מפורטת תכנית הבנייה המלאה על כל פרטיה. בנוסף לאבחנת צוות המומחים של חברות בדק הבית, לאחר ביצוע ביקורת ליקויים בנכס, יוכלו המומחים להציע פיתרון מדויק לליקויים המחייבים תיקון ולהעריך כספית את התשלום עבורם.